Inteligentná Domáca Asistentka už pomáha v domácnostiach

Inteligentná Domáca Asistentka už pomáha v domácnostiach

O zavedenie Inteligentnej Domácej Asistentky (IDA) do vašej domácnosti môžete požiadať na 22 miestach v Trenčianskom kraji. Poskytovatelia tejto novej sociálnej služby si skúsenosti vymenili na spoločnom workshope.

Po testovaní v Handlovej kraj pristúpil k zavádzaniu systému IDA do tých domácností, ktorých obyvatelia prejavili o novú sociálnu službu Monitorovanie a signalizácia potreby pomoci záujem. Do projektu Trenčianskej župy, ktorý pomáha seniorom, hendikepovaným či osobám s rizikovým ochorením, sa okrem župných zariadení sociálnych služieb zapojilo aj deväť miest a sedem obcí kraja. „Poskytovatelia sa do projektu zaraďujú priebežne, niektorí už skúsenosť s inštaláciou systému IDA v domácnosti majú. Každá domácnosť a každý prijímateľ služby je špecifický. Workshop poskytol praktickú ukážku inštalácie z pohľadu viacerých rolí (technik, poskytovateľ, dohliadajúca osoba) aj nastavenia jednotlivých alarmov,“ vysvetlila Ivana Čarnogurská z Oddelenia stratégie RR a implementácie projektov Úradu TSK. „Takéto spoločné stretnutie spolupracujúcich subjektov vnímame ako veľmi dôležité a nevyhnutné z dôvodu vzájomnej komunikácie, podpory a potreby spätnej väzby od samotných občanov. Poskytovatelia konzultovali so zástupcami dodávateľa riešenie špecifických situácií, s ktorými sa pri poskytovaní sociálnej služby stretli, “ hovorí vedúca Oddelenia sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Nekorancová.

Systém IDA kraj vyvíja pre tých, ktorí trávia čas prevažne sami a sú buď starší alebo majú rizikové ochorenie, no zatiaľ sa necítia na odchod do zariadenia sociálnych služieb. IDA môže priniesť viac pokoja a istoty aj do vašich rodín, stačí ak sa prejavením záujmu obrátite na našu kontaktnú osobu cez náš formulár.

Fotogaléria

14 fotografií